Spausdinti

Kodėl verta išlaikyti vairavimo teises kuo anksčiau?

on 2017 rugsėjo 04.

Daugelis vairuotojų neįsivaizduoja savo kasdienybės be automobilio. Vairuotojo pažymėjimas tarsi būtinybė... Bet tai gali tapti tikru galvos skausmu: išlaidos, stresas egzaminų metu, laiko planavimas. Ar galima tai atidėti ar verta laikyti kuo anksčiau?

Kodėl jaunimas neskuba mokytis vairuoti? Pagrindinis argumentas – finansinės išlaidos. Didmiesčiuose vairavimo mokyklos kursai svyruoja nuo 500 iki 600 eurų, mažesniuose miesteliuose 300-400 eurų. Taupant  pinigus, dalies pamokų galima atsisakyti ir nuo 16 metų važinėtis su šeimos nariu, kurio vairavimo patirtis yra ne mažesnė nei 5 metai.

Norint įsigyti vairuotojo pažymėjimą būtina išklausyti pirmosios pagalbos kursus, kurių kaina apie 15 eurų. Be šitos pažymos, būtina gydytojams įvertinti jūsų vairavimo tinkamumą, o apsilankymas pas gydytoją kainuos dar apie 17 eurų.

„Regitroje“ privaloma išlaikyti teorinę dalį, kurios kaina 10,14 eurų. Kaip skelbia „Regitra“, egzaminą išlaiko daugiau negu pusė kandidatų. Už kitą dalį – praktinį vairavimą – sumokėsite 31 eurą. Pagal statistiką iš pirmo karto išlaiko 40-45proc. mokinių.

Kauno jaunimo mokykloje ir Kauno suaugusiųjų mokymo centre yra galimybė vairavimo mokytis nemokamai. Jūs sutaupote net 600 eurų! Būtinos išlaidos (gydytojų pažymos, teorinis ir praktinis egzaminas) sieks 73,14 eurų (jeigu praktinį vairavimo egzaminą išlaikote iš pirmo karto).

Direktorius įžvelgia  teigiamus mokymosi vairuoti aspektus – vairavimas teigiamai veikia žmogaus psichiką, dėmesio koncentraciją, lavina žmogaus budrumą, skatina susikaupimą.

Kokių privalumų įgyja jauni žmonės, laikantys teises?

Vyresnio amžiaus žmonėms pritrūksta prisiruošimo: laiko stygius, nenoras mokytis, baimė. Moksleiviai ar studentai dažnai nėra priklausomi nuo griežto darbo grafiko. Be to, jaunimui tai yra nauja patirtis, jiems įdomu priimti savotišką iššūkį, todėl jų motyvacija yra didesnė. Dėl tos šios priežasties jie drąsiau ryžtasi mokytis vairuoti kuo anksčiau, jie nejaučia baimės

Gyvenimo aprašyme (CV) tarp papildomų asmeninių sugebėjimų prašoma pažymėti, ar turite  vairuotojo teises. Šiandien daugelis darbdavių reikalauja pažymėjimo. Nebūtinai vairavimas bus pagrindinė veikla, tačiau darbdavys, reikalui esant galės kreiptis, skirti automobilį darbo reikalams. Taigi ieškant darbo jūs jau turėsite vieną privalumą prieš kitus kandidatus.

Didesnis vairavimo metų stažas suteikia saugumo jausmą vairuojant, o  greitesnė reakcija padeda išvengti avarinių situacijų. Tai yra naudinga vairavimo stažui. Galima pasakyti ir tai, jog jaunas žmogus yra imlesnis besikeičiančioms taisyklėms. Ilgiau vairuojant taip kaupiasi vairuotojo žinių „bagažas.“

Taigi vairuotojo pažymėjimas garantuoja  nepriklausomybę – jums nereikia derinti laiko prie kito žmogaus, kuris  jus nuvežtų į tašką A ir B, domėtis viešojo transporto maršrutu ar tvarkaraščiu. Be to, keliauti autobusais ar troleibusais gali kainuoti žymiai brangiau. Naudokitės  mūsų paslaugomis! Vairavimo pamokos čia NEMOKAMOS!

kjh