Spausdinti

Šeimos terapeutas... KOMPIUTERIS!

on 2017 rugpjūčio 29.

Sveiki, rašau Jums iš savo toli gražu ne malonios patirties: esu 3 vaikų mama, daugybę metų dirbau mokytoja. Jei manote, kad kompiuteris yra “didysis blogis”, kuris demoralizuoja Jūsų vaiką, gadina jo akis, „bukina“ smegenis, atima brangų laiką, kada mylimiausioji atžalėlė galėtų ruošti pamokas, skaityti knygas, sportuoti ir t.t. –žiauriai klystate! Ir niurzgliai, arba dar blogiau, piktai krapštydami sūnų ar dukrą nuo jo mylimo kompiuterinio žaidimo ne tik gadinate sau nervus ir veltui švaistote energiją, bet ir darote žalą savo vaikui. Ne, ne, jūs teisingai perskaitėte, ką aš parašiau, darote būtent ŽALĄ ir, negana to, gilinate emocinę prarają tarp judviejų – Jūsų ir Jūsų paaugusio sūnaus ar dukters. Jūs, linkėdama tik gero savo vaikui (kaip ir visi tėvai, žinoma), jam tik kenkiate. Žinau, geriausiu atveju Jūs netikite, kad rašau tiesą, blogiausiu – nebeskaitote šito straipsnio. Jei skaitote, leiskite, aš Jums argumentuotai įrodysiu, kad „kompas“ iš priešo gali virsti ŠEIMOS DRAUGU nr. 1 ir net pataisyti pašlijusius tarpusavio santykius.
Be to, ar kada nors esate pastebėję, kiek laiko per dieną Jūs patys praleidžiate prie kompiuterio arba su išmaniuoju rankose ne dirbdami, bet tik savo malonumui? Ar nebūna taip, kad įsijungę feisbuką ar elektroninį paštą prarandate laiko pojūtį ir šeima negali kartu susėsti prie vakarienės stalo? Taip savo elgesiu demonstruojate pavyzdį vaikui, o po to pykstate ir reikalaujate, kad jis kuo trumpiau sėdėtų prie kompiuterio. Kas tai – dviguba moralė?
Yra alternatyva, kaip galima kartu su vaikais naudingai leisti laiką virtualioje erdvėje, bendrauti ir pramogauti drauge smagiai žaidžiant strateginius kompiuterinius žaidimus. Šiuolaikiniai vaikai domisi tradiciniais stalo žaidimais, bet dar labiau juos traukia kompiuteriniai. Argi nebūtų visiems linksma ir malonu, jei vaikas pamokytų mamą, tėtį, močiutę ar senelį šių žaidimų ir visa šeima susirungtų prie monitorių ekranų?
Jei pritariate bent vienai, na, nors pusei mano minties, spauskite dalintis ir aš rašysiu Jums toliau. O gal kilo minčių diskusijai? Tada parašykite...
Diskutuoti kviečiame FACEBOOK puslapyje.
Tekstas: Rita Kaučikienė
Nuotrauka: joindl.com
images